יועץ משכנתאות – תפקידו של היועץ לפני נטילת ההלוואה

מהנדס בניין ומשרד אדריכלים לקבלת היתר בניה וטופס 4

מהנדס בניין ומשרד אדריכלים לקבלת היתר בניה וטופס 4

מקצוע יועץ משכנתה פרטי נולד כתוצאה מצורך ברור של אנשים שהלכו לקחת משכנתה.

אותם אנשים הבינו שלבנק יש מטרה אחת וזה להרוויח כמה שיותר כסף מכל לקוח שנכנס אליהם לבנק.

הם גם הבינו שיש פערי מידע עצומים בין הבנקאים שמבצעים משכנתאות כל יום לבין לקוחות שעושים את הצעד הגדול הזה רק פעם אחת בחיים.

ובנוסף הם הבינו שעל ידי התאמה אישית של המשכנתה לצרכים וליכולות שלהם כיום ובעתיד ועל ידי זה שמישהו עם הבנה גדולה שנמצא בצד שלהם באמת יקשיב להם, המצב הפיננסי שלהם יכול להשתנות מהקצה אל הקצה וכעת נאו מבינים את הצורך וחשיבות בשירותים של יועץ משכנתאות פרטי ומקצועי עם מוניטין.

משכנתה היא מוצר פיננסי בשוק משתנה. משכנתה טובה היא משכנתה שמתאימה באופן אישי לכל תא משפחתי.

כשנוטלי משכנתאות נכנסים לבנק, הם ב 98% מהמקרים, יקבלו הצעה של שליש, שליש, שליל. כלומר, שליש במסלול פריים, שליש במסלול משתנה כל חמש שנים, שליש במסלול קבוע והכל עם כמה שיותר הצמדה למדד.

אם משכנתה טובה זאת משכנתה שתופרים לתא משפחתי על פי הצרכים והיכולות שלו אז פיתרון בית ספר של שליש, שליש, שליש זה לא יכול להיות הפיתרון הנכון.

וכאן נכנס לתמונה יועץ משכנתאות מומחה. הוא קודם כל ולפני הכל מבין את הצרכים והיכולות של המשפחה לעומק ובאמת.

בבנק יש לכל פגישה עם לקוחות זמן קצוב. גם אם יש יועץ או יועצת שרוצים משום מה לעזור ללקוחות, אין להם את הזמן או הכלים לעשות את זה.

יועץ משכנתה פרטי חייב להבין הכל על המשפחה. כמה הם מרוויחים כיום? והאם יש צפי לשינוי תעסוקתי?. כמה ילדים יש?, באיזה גילאים הם?, האם יש צפי לעוד ילדים, מתי. האם מתכננים לגור בנכס יותר מכמה שנים? מה היעד הבא מבחינת דיור?

האם יש הלוואות נוספות מחוץ למשכנתה? כמה כסף צריך להשאיר בשביל ביטחון כלכלי? כמה כסף יכולים להחזיר כל חודש? ועוד  ועוד שאלות שחייבים לתת עליהם את הדעת לפני שלוקחים מאות אלפי שקלים לעשרות שנים.

אחד הדברים החשובים ביותר שיועץ משכנתה מקצועי עושה לפני שניגשים לתהליך זה להבין באמת כמה המשפחה יכולה להחזיר כל חודש.

רוב המשפחות בארץ רוצות דבר אחד וזה להחזיר כמה שפחות. זאת הטעות הכי גדולה שאפשר לעשות במשכנתה ואם יועץ מקצועי הצליח לגרום למשפחה להעלות את ההחזר החודשי ב כ 500 ₪ בחודש זה אומר שבוא חסך להם בסופו של דבר על משכנתה ממוצעת של כ 800,000 ₪ כמעט 120,000 ₪ וכ 5 שנים. זה משמעותי מאוד!

דבר נוסף מאוד חשוב שיועץ משכנתה צריך לעשות לפני נטילת ההלוואה זה לוודא שאין ללקוחות בעיה לקבל את המשכנתה שהם רוצים. לראות שהלקוחות נמצאים במדרגת המימון הנכונה, להוציא ללקוחות אישור עקרוני מהיר מהבנקים הנכונים ומהסניפים הנכונים בתוך הבנק.

כן, יש שוני גדול מסניף לסניף של אותו בנק מכיוון שכל סניף הוא מרכז רווח עצמאי ולכם אם יש סניף שעמד ביעדים שלו או שרוצה להיות מצטיין השנה הוא לא ימכור את הכסף בזול, כלומר לא ייתן ריביות נמוכות.

הרבה מאוד נוטלי משכנתאות חושבים שהם יוכלו לבצע את המשימה של לקיחת משכנתה לבד. הם פשוט ניגשים לסניפים שהכי קרובים אליהם, מגישים בקשות ואחרי שהם מבינים שהם לא מבינים כלום ושכל טעות במקרה הזה תעלה להם בעשרות ובמאות אלפי שקלים, הם פונים לייעוץ פרטי רק שכאן הבעיה היא שהם כבר קיבעו את עצמם בסניפים לא נכונים ויצרו לעצמם בעיה גדולה.

לסיכום, עוד לפני שמדברים על תמהיל אופטימאלי למשכנתא ומכרז ריביות אגרבסיבי, יש ליועץ משכנתה מומחה הרבה מאוד עבודת ניתוח על מנת לאפשר ללקוחות שלו לקבל את המשכנתה הטובה ביותר שהם יכולים לקבל ושתתאים לצרכים וליכולות שלהם במקום לצרכים וליכולות של הבנק.

ההבדל בין הכנה נכונה לפני לקיחת המשכנתה לבין חוסר הכנה והליכה ספונטנית לבנק יכול לשנות חיים כלכליים של משפחות שלמות.

במשכנתה אסור לעשות טעויות כי על טעויות משלמים ובמשכנתה הטעויות עולות עשרות ומאות אלפי שקלים.